תואר שני בהנדסה רפואית

התעשייה הביו רפואית בישראל היא עתירת ידע, רובה מיועדת לייצוא והיא מאופיינת בחדשנות, תחכום וחיפוש מתמיד אחר אתגרים חדשים בתחום. התעשייה מתמקדת בשיפור הבריאות האנושית דרך לימוד ומחקרים רב תחומיים המשלבים את מדעי ההנדסה, הרפואה והטיפול הקליני-רפואי.

מגוון הפעילויות של ההנדסה הרפואית כוללים בתוכם: ציוד לצנתור והדמיה רפואיים, איברים מלאכותיים, הנדסה שיקומית, עזרים שונים ומגוונים לנכים, מכשור רפואי לאבחון וטיפול ועוד תהליכים ומערכות המקדמות את הביולוגיה והרפואה ומשפרים את הטיפול הרפואי.

לימודי הנדסה רפואית צמחו מתוך לימודי הנדסה מסורתיים, הם התפתחו וכיום עומדים כתחום עצמאי בפני עצמו.

לימודי תואר שני בהנדסה רפואית – M.sc

תוכנית הלימודים לתואר שני בהנדסה רפואית נועדה לתת מענה לצרכים האנושיים של עלייה ברמת החיים ובתוחלת החיים, המצריכים מכשור רפואי ומוצרים רפואיים חדשניים, כל זאת תוך שימת דגש על רמה גבוהה ומגוון רחב של שירותים בריאותיים.

המגוון הרחב של הבעיות שעלו כתוצאה מרמת החיים ותחולת החיים הגבוהות, הביא לצורך בהנדסאים בעלי כישורים מגוונים בתחום רחב ביותר של ידע. לימודי התואר השני באים לענות על הצורך באנשי מקצוע בעלי ידע רחב ומעמיק המקשר בין תחומים רבים מקשת רחבה, בכדי למצוא פתרונות לבעיות הרפואיות. המוסדות האקדמיים בישראל מציעים שני מסלולים ללימודי הנדסה רפואית לתואר שני – האחד מחקרי עם עבודת גמר (תזה) והשני עיוני ללא עבודת גמר.

מוסדות לימודי תואר שני בהנדסה רפואית

  • אוניברסיטת בן גוריון
  • אוניברסיטת תל אביב
  • הטכניון